Novinky


Kolín, 8.8.2009 - Alaska 2.místo, res.CACIL
There are no translations available.

V sobotu se uskutečníl v Kolíně závod pod názvem " Středoevropský pohár" . Dostihu se zúčastnila i naše Alaska G.H. Ve finále A se utkala se třemi sestrami Vlapanovými, Antiopou z Arizejských niv a Annabelle z Osirisova domu. Po vynikajícím startu se Alaska dostala do vedení, těsně následovaná Karen a jejími dvěma sestrami. Po vzájemném souboji Alaska - Karen, který se rozhodl v poslední zatáčce, získala Alaska krásné 2. místo a také titul res.CACIL. 

Bon Voyage G.H., mladší sestra Alasky bravurně zvládla 2x rovinku. Děkujeme za pomoc zkušenému "vypouštěči" Frantovi R.  :-))

Výsledky závodu zde: http://drahakolin.ic.cz/vysledky-dostihu-pdf/Stredoevropsky_pohar_08082009.pdf

 
Alaska, Marchegg, Rakousko 2.8.2009 - 1.místo
There are no translations available.

První srpnovou neděli jsme zavítali na soloracing do rakouského Marcheggu. V konkurenci 10 fen si Alaska vybojovala 1.místo. Jak jsme již zvyklí tak i nyní v prvním běhu pouze testovala dráhu (pro ni zatím neznámou) a měla čas 23,31  (druhý nejlepší čas). V druhém kole šla již na jistotu a zaběhla fantastický čas 22,76 , což ji zajistilo první místo. Jsme rádi, že je zpátky ve výborné kondici po nezdařeném závodě v Rábě , kde nebyla úplně v pohodě.

http://www.arh-marchegg.at/

 
Allegra G.H. na stupních vítězů Kolín 25.7.09
There are no translations available.

Dne 25.7.09 se na dostihové dráze Kolín konal závod "memoriál J. Paďouka". Přestože účast ve fenkách vipetech nebyla tentokrát veliká, určitě zde nechyběl zdravý adrenalin a napětí, což k tomuto sportu bezesporu patří. A tak i velmi maličká fenečka Allegra z vrhu "A" si vyzkoušela jak chutná pocit stát na stupních vítězů. Moc Ti to Eli přejeme.

výsledky zde:

http://www.drahakolin.ic.cz/vysledky-dostihu-pdf/Letni_pohar_25072009.pdf

 

 
Apollo G.H. opět v Čechách
There are no translations available.

Po třech letech jsme měli možnost vidět štěňátko z vrhu A - Apolla Gentle Heart a jejich majitele, kteří zavítali do Prahy na dovolenou a na mistrovství světa v coursingu v M.L.(poběží stájový kolega Apolla).  Apollo úspěšně závodí na jihu Francie, v oblasti Bretaně, kde nyní bydlí s dalšími vipetími kamarády.Z malého štěňátka vyrostl nádherný samec :-)) a zde jsou fotečky.

  

 

  

 

 
Beringen, Belgie 19.7.2009
There are no translations available.

Dne 19.7.09 jsme zavítali do daleké Belgie na mezinárodní závody. A když se zde použije slovo mezinárodní, tak to vážně stojí za to. Takový počet psů a takovou TOP konkurenci jsme zažili už jen na Mistrovství světa nebo Evropy. Jen do třídy A nastoupilo 24 fen!  Běží se zde trochu rozdílný způsob (vyřazovací) než jsme zvyklí a to tak, že psi se musí probojovat do semifinále a potom teprve do finále. Jsou zde automaticky třídy a,b,c, čili v A třídě se pohybují opravdu jen ti nej. Do třídy A byla zařazena i naše Alaska, které se úplně nepovedl první rozběh a tak následně běžela druhý kvalifikační běh. V tomto běhu vyběhla první a dlouho vedla nad ostatními fenami, nakonec ji ale předběhla  vynikající fena Old Road´s Chakira ( sestra Chikibouma, Alasky teta ), která nakonec ve finále umístila na 2. místě a tak Alaska tentokrát nepostoupila dále. Jen pro srovnání jak vyrovnaná konkurence to byla - Alaska v druhém běhu dosáhla času 22,96 a Angun /mistryně světa 08/ v prvním běhu 22,95. První rozběhy byly po 6 psech, což hraje často podstatnou roli a v tak silné konkurenci, pokud se pes nedostane ihned do vedení, nemá následně téměř šanci zvítězit. Sice Alaska tentokrát nestanula na stupních vítězů, ale změřili jsme síly s top psy Evropy a jsme na tebe Alasko pyšni, nezklamala jsi. Přiloženy společné fotky z Beringenu - Alasky,jejího bratra Alligatora (závodí ve třídě A v Belgii a Holandsku) a také jejich otce Chikiho.

 
<< Début < Préc 1 2 3 4 5 Suivant > Fin >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
CNW:Counter