O nás

Chovatelská stanice Gentle Heart byla založena v roce 2006. Chovem vipetů se zabýváme od roku 2003, kdy jsme si pořídili našeho prvního vipeta – fenku Bakarku (Baccara Inventum). Vše začalo asi takto:

Po dlouhém truchlení za mou jedinečnou a nezapomenutelnou fenkou středního pudlíka Darinkou, která odešla do psího nebe ve svých 12 letech, jsem se po 3 leté pauze rozhodla pořídít si štěně. Původně jen jako kamaráda na gauč. A protože jsem musela mít  plemeno vhodné do bytu, ve kterém jsem tehdy bydlela, volba byla jasná – vipet. Nezapáchá, nemá moc chlupů, je inteligentní,  lehce zvladatelný. A tak po jistém přemlouvání manžela, jsme se vydali na cestu do Prahy, abychom si vybrali jedno ze spousty štěňátek, která byla právě k odběru.

Všechna byla tak krásná, ale jen jedno před námi uteklo a schovalo se za skříň, že jsme ho téměř nemohli vytáhnout ven. A v tu chvíli jsem věděla, že to je ona, a že bez ní prostě neodjedeme. Na zpáteční cestě se mi celou dobu v klíně choulil ustrašený uzlíček, nepomohlo tomu chlupáči říkat, že se bude mít dobře. Nicméně za pár týdnů, již fenečka Bakarka zapomněla na své psí bratry a sestry ze smečky a byla nám oddaná celým srdcem. V tu chvíli jsme ještě netušili, že budeme s Bakarkou chodit na spoustu závodů a že se z nás stanou nejen chovatelé, ale hlavně velcí vyznavači dostihů, a že nám Bakarka bude dělat takovou radost a získá tolik pohárů a medailí.

Ale protože čas letí jako bláznivý a ze štěnátka se stala slečna na vdávání tak jsme v roce 2006 rozšířili chov a Bakarka porodila krásných 8 štěňátek. Již při prvním vydechnutí štěňátka Alasky jsme si s manželem byli naprosto jisti, že tuhle tu fenku si prostě musíme nechat. A protože se nám zdáli dva vipeti málo a Bakarka se nám znovu zaláskovala, tak v roce 2008 jsme zvětšili naši vipetí rodinku o vrh B - 9 štěňátek, ze kterého jsme si nechali fenečku Bon Voyage. Naše odchovy sledujeme a musíme říct, že se všem pejskům daří výborně. Jaké budou další chovatelské plány v tuto chvíli neprozradím, ale jisté je, že všechna naše štěňátka jsou vychovávána s láskou, v teple našeho domova a naším cílem vždy bylo, je a bude krédo, aby byla naše štěňátka zdravá, geneticky zdravé,kvalitní, charakterní, vždy se zaměřením na dostihový sport a hlavně všechna štěňátka v dobrých rukou svých páníčků.

No a jelikož  jsme velcí milovníci všech zvířat a hlavně psů, tak tady náš příběh ještě nekončí. Zachránili jsme jednoho malého pudlíka z velmi žalostných podmínek. Jmenuje se Jenny, je to trpasličí čokoládový pudlík a bezmezně nás miluje. Na dráze běhá jako vítr a klidně dvě kolečka za sebou. Miluje dostih i když nemá sparingpartnera a tudíž běhá sama, ale to jí vůbec nevadí.

Poslední psí člen naší smečky je dovoz z Tokia z Japonska, fenečka plemene Kishu Ken, jmenuje se Maika. Je to přesně ten typ pejska, který hrál ve filmu Goro, bílý pes. Všichni naši pejsci jsou mírumilovní, rádi spí spolu v pelíšcích, jedí spolu a jsou moc fajn.

A jedno poděkování na závěr: Velké díky Martinovi H. za jeho pomoc při tvorbě našich webových stránek.

 
CNW:Counter