Gentleheart.cz - naše psí smečka
Beringen, Belgie 19.7.2009
There are no translations available.

Dne 19.7.09 jsme zavítali do daleké Belgie na mezinárodní závody. A když se zde použije slovo mezinárodní, tak to vážně stojí za to. Takový počet psů a takovou TOP konkurenci jsme zažili už jen na Mistrovství světa nebo Evropy. Jen do třídy A nastoupilo 24 fen!  Běží se zde trochu rozdílný způsob (vyřazovací) než jsme zvyklí a to tak, že psi se musí probojovat do semifinále a potom teprve do finále. Jsou zde automaticky třídy a,b,c, čili v A třídě se pohybují opravdu jen ti nej. Do třídy A byla zařazena i naše Alaska, které se úplně nepovedl první rozběh a tak následně běžela druhý kvalifikační běh. V tomto běhu vyběhla první a dlouho vedla nad ostatními fenami, nakonec ji ale předběhla  vynikající fena Old Road´s Chakira ( sestra Chikibouma, Alasky teta ), která nakonec ve finále umístila na 2. místě a tak Alaska tentokrát nepostoupila dále. Jen pro srovnání jak vyrovnaná konkurence to byla - Alaska v druhém běhu dosáhla času 22,96 a Angun /mistryně světa 08/ v prvním běhu 22,95. První rozběhy byly po 6 psech, což hraje často podstatnou roli a v tak silné konkurenci, pokud se pes nedostane ihned do vedení, nemá následně téměř šanci zvítězit. Sice Alaska tentokrát nestanula na stupních vítězů, ale změřili jsme síly s top psy Evropy a jsme na tebe Alasko pyšni, nezklamala jsi. Přiloženy společné fotky z Beringenu - Alasky,jejího bratra Alligatora (závodí ve třídě A v Belgii a Holandsku) a také jejich otce Chikiho.

 
Untersiebenbrunn, Rakousko 5.7.2009 - 1.místo Alaska
There are no translations available.

Alaska

 

 
JARO 2009
There are no translations available.

Letošní dostihová sezona začala pro naše fenky ne úplně hladce. Bakarka se začala hárat a následovala Alaska a Maika(ta ale neběhá :-)) ) Pro dvě zmíněné vipetky to znamenalo zbržděný start do sezony. Následně se zjistilo, že Bakarka má kýlu a musí na operaci. Alaska se během dubna - května pomalu dostávala do kondice. A její výsledky vidíme zde (Bakarka se v klidu domova zotavuje):

Finále A:  Pojizerské derby-4.místo, GP Bohemia - 4.místo,  Kolínský Pohár - nominační na ME -3.místo, Mistrovství Rakouska - 2.místo-CACIL, VC MB - nominační závod na ME - 3.místo   BLAHOPŘEJEME!

 

 

 
Isaszeg, HU, CACL - 27.6.2009 + Soisson,Francie 28.6
There are no translations available.

Alaska dnes měla premiéru na krásné pískové dráze v Maďarsku ve městě Isaszeg. Běhalo se na 280m o titul CACL. V prvním běhu na čas Alaska excelovala, výborně vyrazila a zaběhla druhý nejlepší čas hned za fenkou Devaj Ultimatum. Ve finále A bohužel vylosovala box č.4 a nevyběhla první jak jsme u ní zvyklí. Dostala se do "kleští" mezi 2 fenky a přestože následně bojovala jako lvice a začala předbíhat ostatní, nestihla více než 3. místo 0,01 sec za Devaj Stela. Nicméně získala krásny titul CACL. Gratulujeme!

Alligator, bratr Alasky, závodil v neděli ve Francii v Soisson na kvalitní pískové dráze a v tvrdé konkurenci se umístil na hezkém 4.místě(červená dečka). V jednom běhu běželo 7 psů!Jen tak dál Alligatore.

1 CHICACHA RIVER du tepee d'amour Mme GIRAUDEAU Ursula B2 18,400
2 CARNOLES RIVER du tepee d'amour Mme JACOB Christelle B4 18,430
3 NIGAN VOM LEINEU FER M FACOMPRE Sylvain B3 18,470
4 ALLIGATOR GENTLE HEART Mme CETRE Marie France B1 18,540
5 ARAPAHO RIVER du tepee d'amour M DUFOUR Marcel B5 18,580
6 UTECHACO RIVER du tepee d'amour M GEROMET Michel B7 18,650
7 CADEAU DE LUNE Mme MANCEL Laurence B6 18,680

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 Next > End >>

Page 5 of 5
CNW:Counter